vaken

Vakencorner


 Botten   Föregående ämne   Nästa Ämne  Registrera dig för att posta



Nyheter på arabiska
Okänd
Nu börjar Aftonbladet med nyheter på arabiska. http://www.aftonbladet.se/nyheter/article2565818.ab

Detta gäller alltså artiklar om den nu pågående Irak-konferensen.

Vissa här lär väl få rejäl spinn av denna nyhet.
Jag är uppvuxen under 70-talet då det var språka på serbokratiska och finska hela förbannade tiden. Iofs var det otroligt bussigt eftersom barnen till alla dessa invandrare som kom med den första massinvandringen på 60- och 70-talet på så sätt också fick sina barnprogram. Barn har ju inte lika svårt att lära sig nytt språk heller. Men att börja publicera nyheter på andra språk tycker jag göder segregering. Invandrare har ju för övrigt lätt att hitta sina nyheter på sitt hemspråk på internet.

Vissa här lär ju säga att detta handlar om NWO, men jag ser det bara som ett försök att skaffa sig extrapoäng hos invandrare.

Detta tycker jag är lite väl tilltaget av aftonbladet, men att det skulle ingå i en högre plan att islamisera det svenska samhället tror jag inte på.

Postat den: 2008-05-29 12:33


Re: Nyheter på arabiska

Registrerade sig:
2008-04-25 22:28
Inlägg: 107
Novaxaste arabiscum pang

Postat den: 2008-05-29 12:47
_________________
"The humanitarian in theory is the terrorist in action."


Re: Nyheter på arabiska

Registrerade sig:
2008-03-21 19:29
Inlägg: 1063
>_< och vad betyder deT?

Postat den: 2008-05-29 15:05




 Registrera dig för att posta



ikoner
Login
Annonsorer och reklam
Annonser:
Att regelbundet vara jordad anses vara den största hälsoupptäckten i modern tid. Jordning släcker inflammation och återställer kroppens elektriska funktioner till det som är normalt. Detta har en mycket stor effekt på hälsan, både som lindring och som förebyggande åtgärd. Läs boken "Att vara jordad" och besök hemsidan earthingpeople.se för mer information.


Läs allt om Bilderberggruppen i vår högaktuella bok "Den sanna historien om Bilderberggruppen" av Daniel Estulin. Just nu erbjuder vi 10% rabatt!

Ange rabattkoden ”vaken” i meddelandefältet i kassan när du beställer för att få 2% rabatt på alla produkter utom guld och monsterboxar med Liberty Silver mynt.


Annonsorer och reklam 2

Det enda rätta handlar om informationskriget mellan samhällets etablerade röster och röster från oliktänkande samhällskritiker. Boken berättar detaljerat om de metoder som används för att tysta ner tusentals människors tvivel. Den berättar om yttrandefriheten som ger dig rätten att säga din mening i ett samhälle som ser till att ingen kan höra dig.







Vaken.se har cirka 40.000-43.000 unika besökare (IP:n) varje månad.Vill du annonsera på Vaken.se? Läs här!

Creeper MediaCreeper
Vilka är Online

12 användare är online (12 användare tittar på Forum)

Medlemmar: 1
Gäster: 11

Abyssinia, mer...
Nya medlemmar
Augusta 2013-06-17
Susa 2013-06-14
Genoveva 2013-06-10
leihan 2013-06-09
stadiljus 2013-06-05
Bloggar o Länkar

Geoengineering.se
Hur påverkar geoengineering dig?
Gryningens ljus
Tankar i gryningen ljus.
Se verkligheten
Dissekerar skildringar från massmedia.
Infowars.se
Infokriget fortsätter på infowars.se
Den dolda agendan
Nyheter på svenska.
Klarsikt
Mats Sederholm & Linda Bjuvgård.
Dominic Johansson
Hjälp Dominic att komma hem.
I11time.dk
911 Truth i Danmark.
Mjölkpallen
Mjölkpallen är samlingsplatsen där bonnförnuftet tros ha sitt säte.
911truth.no
911 Truth i Norge.
Nyhetsspeilet.no
Nyheter på norska.
En bild säger mer ...
Citat från eliten som bilder.
Corruptio.blog.com
Avslöjar grov kriminalitet i svenska myndigheter.
Folkvet
Sanningen är dold bland lögnerna

RSS